Apartman ve Merdiven Temizliği

Apartman ve Merdiven Temizliği Büyük apartmanlarda en büyük temizlik problemlerinden biri olan merdiven temizliği konusunda sizlere hizmet sağlıyoruz. Her bina içerisinde merdivenlerin belirli aralıklarla temizliği, bina içi temizlik için olmazsa olmaz önemli konulardan biridir. Bu alanda sağladığımız hizmet ile birlikte merdiven ve apartman temizliği olarak sizlere hizmet veriyoruz. Kurumsal çözüm olarak sunduğumuz bu hizmet içerisinde %100 müşteri memnuniyeti sağlıyor ve isteklerinize en uygun biçimde hem apartman hem de merdiven temizliği hizmetlerimizden sizlerde yararlanabilirsiniz.

Apartman ve merdiven temizliği

Apartman ve merdiven temizliği genel olarak her apartmanın en büyük gider kalemlerinden biri olarak yazılır. Bu konuda en uygun fiyatlarla çalışmak ve en iyi temizliği görmek için doğru eğitimlerin verilmiş olduğu personellerle birlikte en iyi hizmeti alabilmek adına bize ulaşabilir ve bu konuda bizden her zaman için destek, bilgi alabilirsiniz.

Apartman ve Merdiven Temizliği Avantajlarımız

Kurumsal bir şirket aracılığıyla alacağınız merdiven temizliği hakkında, profesyonel ve çözüm odaklı temizlik hizmeti önemlidir. Bu alanda doğru bir hizmet almak adına bireysel yerine kurumsal hizmet anlayışını benimsemiş firma olarak bizlerle iletişime geçerek, dilediğiniz en iyi şekilde beklentinize uygun olarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Hem merdiven temizliği hem de apartman temizliği hakkında personellerimizin tamamı eğitim sürecinden geçmiş, tecrübeli ve yeterli deneyime sahiptir. Bu da onların stratejik şekilde sizlere hizmet sağlamasına yardımcı olacak en büyük tecrübe farkındalığı yaratacaktır.

En uygun fiyat politikalarımız ile sizlere hizmet veriyor oluşumuz sayesinde, rekabetçi fiyat politikamız kurumsal bir firma ile çalışmanız için olmazsa olmaz konulardan biri olarak karşınıza çıkacaktır. Her daire için en uygun fiyatlarda apartman temizliği, merdiven temizliği hizmeti sunulacaktır.

Apartman ve merdiven temizlikleri için temizlik malzemeleri, araç ve gereçlerin tamamı şirketimiz tarafından karşılanır. Bu sayede hiçbir şekilde ek ücret ödemeden ya da sağlığa zararlı deterjanlar kullanılmadan, her şey oldukça kaliteli ve özenli olarak sizlere sunulmaktadır.

Apartman ve Merdiven Temizliği Hizmetinde Neler Yapıyoruz?

Apartmana ait tüm alanlarda toz alma işlemleri sağlıyoruz. Böylelikle tüm detaylı toz temizleme ile beraber apartmanınız en iyi şekilde temizlenmektedir. Tarafımızdan kullanılacak olan araç gereçler ve kimyasal ürünler, tamamen hijyen ve insan sağlığına önem verilen nitelikte olup en iyi kalitede sizlere sunulmaktadır. Apartman temizliği hizmetimizde hem asansör içi hem de daire kapılarının da temizliği yapılır. Bu şekilde apartmana ait toz toplanabilir tüm alanlarda temizlikler tamamlanır.

Dairelerin temizliğiyle ilgili olarak daire kapı pervazları ve binanın dış kapısının temizliği sağlanır. Tüm bina girişi korkulukları, apartman içi merdiven demirleri temizlenirken; apartman dışında bulunan tüm etiketli reklam içerikli afişler temizlenir, bina içinde yerdeki karmaşık duran kağıtların tamamı da temizliği yapılarak çöpe atılır.  Bina içerisinde ve dışarısında yer alan su sayaçlarının, elektrik panolarının itina ile temizliği yapılarak tüm bu sistematik kutu ve panolar temiz bir görünüme kavuşturulacak şekilde hazırlanır.

Hizmetimiz içerisinde temizleme için kullanılacak su, binaya ait olan ortak kullanım alanı gösterilerek oradan temin edilir. Eğer ortak kullanım alanı yoksa, dairelerde her kat için kişilerden su temini edilmesi için ricada bulunması gerekecektir. Apartmanda merdiven temizliği yapılırken hem apartman temizliği bitimi hem de merdiven temizliği yapıldıktan sonra güzel kokmaya yönelik parfümler kullanılır. Apartmana girilirken temiz kokusunun büyüsüyle de tertemiz bir bina ve merdivenlerle karşılaşmak mümkündür.

Merdiven Temizliği Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde apartman giriş – çıkış süreçleri çok yoğun olan binalarda merdiven temizliği şarttır. Bunun en büyük nedeni toz ve toprakların birikmesi, mikropların merdivenlerde uzun süre dışarıdan gelen insanların gezmesi nedeniyle barındırılmasından dolayıdır. Bu konuda faydalanacağınız merdiven temizliği hizmetlerinde ince işçilik önemlidir ve temizlik görevlisi olarak atanacak personellerimiz tarafından bu hizmetler en doğru biçimde sizlere sağlanacaktır.

Hijyenik deterjanla birlikte merdiven temizliği sağlanacak olan binalarda doğru sonuç alınması için en iyi hijyenin sağlanması önemlidir. Merdivenlerin temizleme aşamasında asansör boşluğuna herhangi bir şekilde yabancı madde ya da su gitmemesi için özen gösterilmesi gerekir. Herhangi bir şekilde su birikimi yapılmaması ve buna göre haşerelerin de yaşamasına izin verilmemesi gerekir.

Merdiven temizliği yapılırken hafif ıslak bir süpürge ile tozu alınan merdivenler, tozdan arındırılır. Daha sonrasında ise merdivenlerin her bir basamağı en iyi şekilde silinir. Bu da merdivenlerin daha temiz ve titiz bir temizliğinin yapılmış olması için en önemli adımdır. Öncesinde bir süpürge ile süpürülmesi de merdivenlerin silinirken daha temiz bir şekilde silinmesine yardımcı olmaktadır.

İki tür temizlik yöntemi vardır. İçten dışa doğru ya da dıştan içe doğru temizleme yöntemleri olarak ayrılır. İçten dışa doğru temizlemede öncelikle asansör kabinleri, merdiven araları, duyuru panoları gibi alanlar temizlenerek tüm çöpler bu sıralarda toplanır ve kapıya konulur. Daha sonrasında da temizliğin yapılacağı merdivenlerde toz bırakılmayan şekilde temizleme uygulamasına geçilir.

Dıştan içe doğru merdiven temizliklerinde ise pislik ve toz taşımamak adına en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Apartman merdivenleri temizlenmeden önce dış alanlar temizlenir. Dış alanlar temizlendikten sonra da merdiven temizliğine geçilir. Bu şekilde temizlik esnasında dışarıdan gelen misafirler, apartmana girerken herhangi bir şekilde toz ya da pislik getirmez, dışarının temizliği sayesinde de bu toz, kir, iz getirme gibi süreçleri ortadan yok edilir. İçerik geçtikçe ortak alan temizliği en son yapılacağı için her zaman temiz şekilde bina temizliği ve merdiven temizliği tamamlanmış olur.

Merdiven Temizliğinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

En değerli malzemelerde biri paspastır. Suyu en iyi şekilde emen paspas ve kova takımı olması gerekir. Bunlarla beraber her bir merdiven basamağına en iyi şekilde paspas yapılarak merdiven temizliği tamamlanır. Birkaç gün boyunca merdivenlerde kalan çöp suyu akıntılarının da temizlenmesi için hem çamaşır suyu hem de yüzey temizleyici kullanılır. Bu şekilde temiz ve parlak merdivenler oluşturulur.

Tüm bezler temizlik esnasında mikro fiber olarak sağlanır. Bu sayede olabildiğince kuruluk sağlar, tüm toz kalıntılarını da alıp hiçbir şekilde kirli veya iz bırakmaz. Tüm temizleme süreci boyunca sarı bez kullanılmadan, tamamen mikro fiber tercih edilmektedir. Asansör temizliğinde kimyasal çelik parlatıcı gibi malzeme kullanılmaz. Bu tip malzeme yerine sade nemli bezlerle beraber tozu alınarak temizlik yapılır.

Apartman ve Merdiven Temizliği Fiyatları

Bu hizmet tarafımızdan sağlanması halinde ister haftalık isterseniz de aylık döngüler şeklinde çalışmalar sürdürülebilir. Burada aylık veya haftalık döngü seçimi, binanızın büyüklüğüne göre kaç kişinin çalıştırılacağı fiyatlandırma için önemli husus olmaktadır. Ayrıca apartman büyüklüğüne göre 1 değil birkaç kişi beraber çalıştırıldığında daha büyük apartman için daha büyük iş yüküne karşılık toplu ücretlendirme üzerinden en uygun fiyat teklifi sizlere sunulur.

Genel olarak apartman temizliği yapılacak mı, merdiven temizliği için toplamda daire sayısı ve ek olarak istenen talepler nelerdir… Gibi soruların tamamına göre farklı fiyat teklifi sunabilmemiz mümkün olmaktadır. Net bir fiyat listesi bulunmadığı için bu konuda her şeyi netleştirmek adına bize telefon ile ulaşabilirsiniz. Sizlere anında fiyat teklifi sunabilir, görüşmelerimize göre isteklerinize uygun şekilde çalışma başlatabiliriz.

DİĞER HİZMETLERİMİZ : EV  TEMİZLİK